ایجاد بستر استفاده از درگاه پرداخت برای مدارس

ایجاد بستر استفاده از درگاه پرداخت برای مدارس

بسیاری از خانواده‌ها معتقدند تحصیل فرزندان‌شان خصوصا در مدارس دولتی باید رایگان باشد؛ قانون نیز از این حق دفاع می‌کند اما از آنجایی که چند سال است سرانه‌ی مدارس که در بودجه پیش‌بینی می‌شود، تحقق پیدا نمی‌کند، مدارس به کمک‌های مردمی نیاز دارند که آن هم قانونی است اما شرط لازم و کافی آن این است که هیچ اجباری در پرداخت آن نباشد. از طرف دیگر از سال ۱۳۹۳ برای شفاف‌سازی پرداخت‌ها و هزینه‌ها در هر یک از مدارس کشور، حسابی ایجاد شد به نام حساب یک‌پارچه و تمام مدارس موظف شدند حسابی را تحت این عنوان داشته باشند و هر نوع وجهی را از این حساب دریافت کنند. این حساب یک‌پارچه یک‌بار به صورت رسمی اجرا شد اما با منع قانونی از سمت دیوان محاسبات کشور وقفه‌ای به لحاظ قانونی در اجرای آن رخ داد و یک دوره اختیار این حساب به مدارس واگذار شد اما دوباره مدیریت این حساب به صورت یک‌پارچه از سر گرفته شد. با این مقدمه  شاهد نصب دستگاه‌های کارت‌خوان در بعضی از مدارس هستیم، از سوی دیگر برخی مدارس طی یک نامه شماره حساب مدرسه را برای اولیا ارسال کرده و مبلغ ثابتی را درخواست می‌کنند. 

با توجه به مشکلات پیش روی مدارس از یک سو و اولیا از سوی دیگر، سیزپی بر آن شد تا با فراهم‌سازی امکان ساخت لینک پرداخت تا حدی مشکلات را برطرف نماید. مدیران مدارس می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت سیزپی برای حساب مدرسه یک لینک پرداخت ساخته و آن‌را از طریق پیامک برای اولیا ارسال کنند تا در شرایطی که نیاز به دریافت وجه بود از این لینک استفاده شود. همچنین انجمن اولیا و مربیان به عنوان یک NGO می‌تواند یک درگاه به نام خود انجمن راه‌اندازی کرده و هزینه‌هایی مانند اردو، پول سرویس، کپی، مراسم، مناسبت‌ها، تولدها و ... را دریافت کند.

https://itp.bz

درباره ما

شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات کهکشان به عنوان یکی از کانون های مهم تولید نرم افزار در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک مطرح بوده و به منظور خدمت به پیشرفت تکنولوژی در این حوزه با همراهی مدیران و متخصصان داخلی در تمامی علوم مرتبط در این مسیر فعال است. این شرکت در سال 1398 موفق به اخذ مجوز پرداخت یاری از شرکت شاپرک (بانک مرکزی) شد و مفتخر است که می تواند به عنوان یکی از شرکت های با سابقه در حوزه پرداخت به ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام نماید.

پذیرندگان حقوقی
پذیرندگان حقیقی
تعداد کل پذیرندگان