سوالهای پرتکرار FAQ

درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی

اگر بخواهید هزینه کالا و یا خدماتی را به صورت اینترنتی پرداخت کنید باید از طریق درگاه پرداخت اینترنتی این کار را انجام دهید. درگاه پرداخت این امکان را برای صاحبان فروشگاه های اینترنتی فراهم می آورد تا هزینه محصولات و خدمات خود را به صورت برخط (آنلاین) دریافت نمایند. با استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی مشتری می تواند با یک شماره کارت و رمز دوم، هزینه کالا و خدمات را بدون مراجعه به بانک و فروشگاه پرداخت نماید.

برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی باید یکی از شرکت های تائید صلاحیت شده توسط بانک مرکزی را انتخاب کرد. یکی از این شرکت ها، پیشگامان فناوری اطلاعات کهکشان است که خدمات خود را با برند سیزپی SIZPay ارائه می دهد.

خدماتی که سیزپی ارائه می دهد، شامل موارد زیر است :

  • ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی برای کسب و کارها اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی
  • ارائه لینک پرداخت اینترنتی به اشخاص حقیقی و حقوقی
  • مشاوره برای راه اندازی درگاه پرداخت اینترنتی به کسب و کارهای نوپا
  • حمایت از استارت آپ ها

به دلیل انجام نقل و انتقالات مالی توسط درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی برای جلوگیری از انجام تخلفات مالی و پولی، هویت پذیرندگان باید حتما تایید شود.

در صورت کامل بودن اطلاعات، در کمتر از 6 ساعت تائید انجام خواهد شد.

برای استفاده از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی نیاز به یک شماره حساب و شماره شبای مربوط به آن حساب است. محدودیتی در انتخاب بانک وجود ندارد. توجه داشته باشید که بانک یا موسسه مالی مورد استفاده باید دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی ج.ا.ا بوده و به شبکه شتاب نیز متصل باشد.

سیزپی افتخار دارد برای همکاری با کاربرانش پایین‌ترین نرخ کارمزد در شبکه پرداخت کشور را دریافت کند که شرح آن در جدول تعرفه‌ها آمده است.

خیر، ثبت نام در سایت رایگان است.

بابت پیامک های ارسالی هیچگونه هزینه ای از دریافت کننده و پرداخت کننده وجه دریافت نمی شود.

سقف مبلغ هر تراکنش در یک روز مبلغ 50 میلیون تومان بدون محدودیت در تعداد تراکنش می باشد.

سیزپی با استفاده از پروتکل امنیتی HTTPS تمام محتوای مورد استفاده را رمزنگاری می‌کند و تمام اطلاعات مجاز شما بصورت رمزنگاری شده در دیتابیس‌های سیزپی ذخیره می‌شوند. تمام اطلاعات دریافت‌شده از کاربران نزد سیزپی محفوظ است و تنها در صورت دریافت دستور از مراجع قضایی (دادستانی و فتا) در اختیار آنها قرار داده می‌شود. همچنین سیزپی در خصوص ارائه خدمات درگاه پرداخت، مجوزهای لازم را بعد از انجام تست های فنی و امنیتی از شرکت شاپرک (بانک مرکزی) اخذ نموده است.

در بخش تیکت ها، درخواست تغییر اطلاعات مورد نظر را ثبت و منتظر پاسخ کارشناسان سیزپی باشید.

  • تسویه تراکنش ها برای درگاه پرداخت مستقیم با سیکل تسویه شاپرک است. (24 ساعت)
  • تسویه تراکنش ها برای درگاه پرداخت واسط بین 28 ساعت تا 72 ساعت است.
  • عملیات تسویه در روزهای تعطیل طبق اعلام شاپرک و به دلیل محدودیت سیستم های بالادستی انجام نمی شود.

با اینکه سیزپی از بانک مرکزی مجوز فعالیت دارد و نیازی به نماد اعتماد نیست ولی سیزپی این نماد را دریافت کرده و در سایت قابل مشاهده است.

کلیه مستندات مربوط به راه اندازی درگاه پرداخت، داخل سایت سیزپی در بخش مستندات و همچنین داخل داشبورد پذیرنده ها وجود دارد.

با توجه به ماموریت سیزپی مبنی بر تسهیل فرایند پرداخت اینترنتی کسب و کارها، امکان ساخت لینک پرداخت برای صاحبان کسب و کار در فضای مجازی وجود دارد.

در حال حاضر سیزپی، درگاه پرداخت اینترنتی برای خرید کالا و خدمات با پول رسمی کشور را ارائه می دهد.

خیر.

بلی، امکان درج و استفاده از چندین شماره حساب جهت تسویه وجود دارد.

پس از ساخت درگاه پرداخت اينترنتي مي توانيد نسبت به درج لوگوي خود اقدام فرماييد.

درباره ما

شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات کهکشان به عنوان یکی از کانون های مهم تولید نرم افزار در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک مطرح بوده و به منظور خدمت به پیشرفت تکنولوژی در این حوزه با همراهی مدیران و متخصصان داخلی در تمامی علوم مرتبط در این مسیر فعال است. این شرکت در سال 1398 موفق به اخذ مجوز پرداخت یاری از شرکت شاپرک (بانک مرکزی) شد و مفتخر است که می تواند به عنوان یکی از شرکت های با سابقه در حوزه پرداخت به ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام نماید.