شماره شبا و کاربرد آن

کاربرد شماره شبا در درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی

درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی

شماره شبا چیست؟

شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار شماره شبا نامیده می شود، کدی است ۲۴ رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ایران مشخص می کند. شماره شبا در مبادلات بین المللی نیز کاربرد مهمی دارد. شماره شبا بر اساس استاندارد IBAN ایجاد شده است که در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان استاندارد شماره حساب بانکی مورد استفاده قرار می گیرد. شماره شبا بین المللی با افزودن IR به شماره شبا داخلی ساخته می شود و می تواند در مبادلات بین المللی استفاده شود. در نتیجه شماره شماره شبا ، کدی۲۶ کاراکتری مانند زیر است. IR123456789054397890086597 طبق دستور العمل بانک مرکزی تمام بانک های کشور موظف هستند شماره شبا تمامی حساب های مشریان خود را محاسبه و در اختیار آن ها قرار دهند. شماره شبا به انواع حساب ها مانند سپرده، جاری، تسهیلات و نظیر آن تعلق می گیرد.

کاربرد شماره شبا در درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی

سیزپی نیز برای تسویه با پذیرندگان خود که از درگاه های پرداخت اینترنتی مستقیم و یا درگاه های پرداخت واسط استفاده می کنند از شماره شبا آنها استفاده می کند. بدین ترتیب با استفاده از شماره شبا پذیرندگان از طریق دستور پرداخت پایا وجه مورد نظر به حساب پذیرندگان اینترنتی سیزپی واریز می شود.

درباره ما

سیزپی، زیر مجموعه هلدینگ دانش بنیان پیشگامان می باشد، که در حال دریافت مجوز از بانک مرکزی به عنوان پرداختیار به ارائه خدمات پرداخت اینترنتی مشغول می باشد. سیزپی با داشتن تیمی متشکل از متخصصین فناوری اطلاعات، امنیت و پرداخت الکترونیک به عنوان یک پیشرو در حوزه فناوریهای نوین مالی، در تلاش است تا خدمات پرداخت را به صورتی ساده، مقرون به صرفه، ایمن و قابل اعتماد به میلیون ها نفر در سراسر کشور ارائه دهد. ازمهمترین فعالیت های سیزپی در قالب پرداخت‌یار تسهیل فرآیند دریافت درگاه پرداخت، ارائه خدمات نوین مالی در حوزه فین تک به کسب و کارها مانند لینک پرداخت، کیف پول و درگاه پرداخت سازمانی، فاکتور الکترونیک، کارتخوان مجازی و ... می باشد.