کاربرد های کد QR

کاربرد های کد QR

تفاوت کد QR با بارکد معمولی در این است که کدهای QR اطلاعات را به صورت دو بعدی ذخیره می کنند، بنابراین به صورت مربع های سیاه و سفید پیکسلی به نظر می رسند که هر کدام الگوی منحصر به فردی دارند. همچنین آنها برای خواندن توسط دوربین تلفن همراه طراحی شده اند، در حالی که بارکد معمولی از اسکنر استفاده می کند.

در این مطلب برای شما کاربرد های این کد ها را که در جاهای مختلف پیاده سازی شده است می گوییم که باعث شده است زندگی روزمره مردم راحت تر و کار هایشان سریع تر پیش رود.

پرداخت بدون استفاده از پول نقد

بیشتر مردم در این دوران کرونا برای جلوگیری از مبتلا شدن به این ویروس و شیوع آن خرید های خود را به صورت آنلاین انجام می دهند البته هستند مردمانی که قصد خرید حضوری دارند و در مغازه و فروشگاه هایی خرید می کنند که پروتکل هایی برای ایمن نگه داشتن خریداران در نظر گرفته باشند. شما صاحبان فروشگاه ها در این دوران با ارائه پرداخت های بدون تماس فیزیکی به خریداران کمک کنید همانطور که می خواهند خرید کنند. استفاده از کد های QR باعث برجسته شدن فروشگاه شما می شود.

با ثبت نام در سایت درگاه پرداخت سیزپی می توانید از این خدمات بهره مند شوید و برای هر محصولی که در نظر دارید یک کد QR ایجاد نمایید. این کد ها کاملا اختصاصی برای هر محصول یا خدمات طراحی شده است.

یک ویترین با عنوان بدون تماس در فروشگاه خود ایجاد کنید.

با ایجاد یک ویترین خرید بدون تماس فیزیکی در قسمتی از فروشگاه خود به مشتریان خلاقیت و نوآوری خود را نشان دهید. برای این کار کد های QR که برای هر محصول ایجاد کرده اید را به محصولات ویترین فروشگاه خود اضافه کنید. وقتی خریدار، محصول و کالایی را که دوست دارد مشاهده می کند و می تواند کد آن را از طریق تلفن همراه خود اسکن کند و برای خرید آن  به صفحه پرداخت هدایت می شود. این کار، خیلی راحت و سرگرم کننده ای برای مشتری شما است.

اطلاعات تکمیلی محصول

یکی دیگر از کاربرد های کد های QR، ارائه اطلاعات بیشتر در مورد محصول یا کالایی که مصرف کننده در نظر دارد استفاده کند یا قصد خرید آن را دارد، می باشد. فرد با اسکن کد، مشخصات محصولات را مشاهده می کند همچنین اگر این کد بر روی محصولات فروشگاهی باشد قیمت، مجوز و موجودی در انبار نیز هم به خریدار نشان داده می شود.

خدمات شهری و حمل و نقل

همه ما از بلیط های کاغذی مترو استفاده کرده ایم. بله کد های QR در این حوزه نیز کاربرد های فراوانی دارد.

اپلیکیشن پس پی نیز با استفاده از این فناوری برای پرداخت کرایه تاکسی ایجاد شده است که مشکل پول خرد نداشتن را حل کرده است. هم چنین برای دریافت اطلاعات بافت های تاریخی و اماکن ارزشمند گردشگری نیز از این کد ها استفاده می شود تا گردشگران و بازدید کنندگان از جزئیات مطلع شوند.

این ها بخشی از کاربرد های گسترده کد های QR می باشد.

آیا شما هم از کد های QR استفاده کرده اید؟ تجربیات خود را درباره استفاده از این کد ها را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.


دیدگاه

درباره ما

شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات کهکشان به عنوان یکی از کانون های مهم تولید نرم افزار در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک مطرح بوده و به منظور خدمت به پیشرفت تکنولوژی در این حوزه با همراهی مدیران و متخصصان داخلی در تمامی علوم مرتبط در این مسیر فعال است. این شرکت در سال 1398 موفق به اخذ مجوز پرداخت یاری از شرکت شاپرک (بانک مرکزی) شد و مفتخر است که می تواند به عنوان یکی از شرکت های با سابقه در حوزه پرداخت به ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام نماید.