هشداااار!! لطفا جدی بگیرید

هشداااار!! لطفا جدی بگیرید

هر چند بارها به این مطلب اشاره می‌شود که برای دریافت پول عکس کارت بانکی خود را منتشر نکنید اما باز هم می‌بینیم که عده‌ای باز هم این کار را انجام می‌دهند و بعد از آنکه حساب آنها مورد سوءاستفاده قرار گرفت به فکر رعایت موارد امنیتی می‌افتند. 

رمز دوم بانکی

پلیس فتا اعلام کرده است برای انتقال وجه، کپی یا عکس کارت بانکی نیاز نیست؛ شماره کارت کفایت می‌کند. از نظر امنیتی و عقلانی لازم است افراد اطلاعات شخصی خود را حفاظت و نگهداری کرده و از انتشار مشخصات  یا تصویر کارت بانکی‌شان در فضای مجازی بپرهیزند. 

رییس پلیس فتا تصریح کرد: برای انتقال پول، فقط داشتن شماره کارت کفایت می‌کند و نیازی به داشتن CVV2 و تاریخ انقضا نیست; پس لازم نیست که عکس کارت بانکی خود را به بهانه واریز پول در اختیار دیگران قرار دهیم. وی با بیان این مطلب که در هر کارت بانکی پنج پارامتر وجود دارد، تصریح کرد: چهار پارامتر روی کارت نقش بسته و فقط یک پارامتر_که رمز دوم است- می ماند که چرخه‌ی اطلاعات کامل شود و دست کلاهبرداران برای خالی کردن حساب باز شود. 

انتشار مطلب فوق، باعث شد تا بار دیگر به بیان این مورد بپردازیم که برای حفظ امنیت در دریافت و پرداخت می‌توان از روش های نوین استفاده کرد. به طور مثال سیزپی (SIZPAY) با فراهم کردن امکان ساخت لینک پرداخت شخصی از وقوع چنین سرقت هایی جلوگیری می‌کند. زیرا با ارسال لینک پرداخت شخصی برای دیگران، نیازی نیست شماره کارت یا تصویر آنرا بفرستید . پرداخت‌ها تنها با کلیک بر روی لینک پرداخت شخصی انجام می‌شود. از دیگر خدمات سیزپی می‌توان به ارائه درگاه پرداخت اینترنتی اشاره کرد.دیدگاه

درباره ما

شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات کهکشان به عنوان یکی از کانون های مهم تولید نرم افزار در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک مطرح بوده و به منظور خدمت به پیشرفت تکنولوژی در این حوزه با همراهی مدیران و متخصصان داخلی در تمامی علوم مرتبط در این مسیر فعال است. این شرکت در سال 1398 موفق به اخذ مجوز پرداخت یاری از شرکت شاپرک (بانک مرکزی) شد و مفتخر است که می تواند به عنوان یکی از شرکت های با سابقه در حوزه پرداخت به ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام نماید.