درگاه پرداخت بین المللی

درگاه پرداخت بین المللی

حساب ارزی

اصطلاح حساب ارز خارجی به نوعی حساب مالی در یک بانک گفته می شود که وجوهی را به آن واریز کرده و این وجوه در حساب محلی یا غیر ارزی صاحب حساب آورده نمی شود. در واقع حسابی است که در یک بانک خارجی با واحد پول کشوری که بانک در آن واقع شده نگهداری می‌شود.

ویزاکارت و مستر کارت

ویزا و مسترکارت شرکت های تصفیه و کلر محسوب می شوند که به انتقال وجه از یک فرد به فرد دیگر و یا شرکت دیگر کمک می نمایند. مهمترین تفاوت این دو در نوع خدماتی است که به به دارندگان کارت ارائه می کنند بنابراین موقع انتخاب بین این دو نوع شرکت باید بدانیم چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می دهند. شرکت های صادر کننده کردیت کارت مانند ویزا و مسترکارت معمولاً به صورت مستقیم برای افراد کارت صادر نمی کنند بلکه این کار توسط بانک‌ها، اتحادیه های اعتباری و حتی فروشندگان عمده انجام می شود.  ویزا کارت انواع مختلف کارت‌های اعتباری، اقساطی و کارت‌های هدیه را نیز صادر می‌کند.

بیشتر بخوانید: درگاه پرداخت چیست

مطرح ترین درگاه های پرداخت خارجی

درگاه پرداخت PayPal

پی پال (PayPal) یکی از امن ترین ابزارها برای پرداختهای آنلاین ارزی در اینترنت است و یک شرکت آمریکایی است که از طریق آن می توان در سطح جهانی پول منتقل کرد،  این درگاه به خاطر دقت، سرعت نقل و انتقال مستقیم پول و سادگی استفاده از محبوبیت و گستردگی زیادی برخوردار است. به عنوان مثال در صورتی که شما بخواهید از یک وب سایت خارجی کالا، کتاب، مقاله یا لایسنس نرم‌افزار خریداری کنید، می توانید از پی پال استفاده کنید. از دیگر کاربردهای پی پال امکان ثبت نام در آزمون ها، کنفرانس ها و سمینار های بین المللی، انجمن‌های علمی و اشتراک مجلات خارجی، رزرو هتل است.

بیشتر بخوانید: پی پال چیست

درگاه پرداخت Stripe

استرایپ که مقر آن در سانفرانسیسکو است با هدف محبوب سازی فرآیند پرداخت از طریق موبایل به وجود آمد. این درگاه توانست در مدت کوتاهی به موفقیت زیادی دست یابد تا آنجا که گفته می شود رقیب سرسخت پی پال است. این درگاه بیش از صد نوع واحد ارزی مختلف را پشتیبانی می کند.

درگاه پرداخت Authorize.Net.

یکی از بهترین درگاه های پرداخت ۲۰۲۱ وب‌سایت Authorize.net است که در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده و یکی از قدیمی‌ترین ارائه‌دهندگان سرویس درگاه پرداخت در دنیا محسوب می‌شود. این نوع درگاه با حساب تجاری موجود پذیرنده برای پذیرش کارت‌های اعتباری و چک‌های الکترونیکی از طریق وب سایت‌ همکاری می‌کند. Google

درگاه پرداخت در ایران

در ایران متاسفانه درگاه پرداخت های بین المللی به دلیل تحریم سیستم بانکی ایران فعالیت ندارند. اما برای نقل و انتقال داخلی وجه می توانید از درگاه پرداخت سیزپی استفاده کنید، این درگاه با قبول تمامی کارت های بانکی صادره بانک های کشور امکان استفاده در سایت های فروشگاهی برای خرید کالا و خدمات را دارد.


دیدگاه

درباره ما

سیزپی، زیر مجموعه هلدینگ دانش بنیان پیشگامان می باشد، که با دریافت مجوز از بانک مرکزی به عنوان پرداختیار به ارائه خدمات پرداخت اینترنتی مشغول می باشد. سیزپی با داشتن تیمی متشکل از متخصصین فناوری اطلاعات، امنیت و پرداخت الکترونیک به عنوان یک پیشرو در حوزه فناوریهای نوین مالی، در تلاش است تا خدمات پرداخت را به صورتی ساده، مقرون به صرفه، ایمن و قابل اعتماد به میلیون ها نفر در سراسر کشور ارائه دهد. ازمهمترین فعالیت های سیزپی در قالب پرداخت‌یار تسهیل فرآیند دریافت درگاه پرداخت، ارائه خدمات نوین مالی در حوزه فین تک به کسب و کارها مانند لینک پرداخت، کیف پول و درگاه پرداخت سازمانی، فاکتور الکترونیک، کارتخوان مجازی و ... می باشد.