بحث داغ رمز دوم یکبار مصرف

بحث داغ رمز دوم یکبار مصرف

همه آنچه درباره رمز دوم باید بدانید

با توجه به اینکه کمتر از دو ماه دیگر رمزهای دوم کارت‌های بانکی یک‌بار مصرف می‌شود، مشتریان باید برای دریافت آن به بانک صادرکننده کارت خود مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. رمز دوم هم به صورت پیامکی و هم به صورت اپلیکیشنی قابل دریافت است.

رمز دوم یکبار مصرف چیست؟

پس از اینکه کارت عابر بانک خود را دریافت نمودید می‌توانید با مراجعه بهخودپرداز برای آن رمز دوم بگذارید که باید حداقل شامل پنج رقم باشد. این رمزبرای همه خریدهای اینترنتی، خرید شارژ و پرداخت قبض استفاده می‌شود؛ در واقع برای هرکار اینترنتی که شما با کارت عابر بانک خود دارید از این رمز را به کار می‌برید. اگراین رمز لو برود و یا شخص دیگری بتواند به آن دست پیدا کند به راحتی قادر خواهدبودکه از کارت شما پول برداشت کند. برای اینکه رمز دوم شما به راحتی در اختیار دیگرانقرار نگیرد و حتی اگر قرار گیرد دیگر هیچ اعتباری برای سواستفاده از حساب شمانداشته باشد؛ رمز دوم یک‌بار مصرف اختراع شد. به دلیل اهمیت موضوعامنیت حساب کاربران، استفاده از رمز دوم یک‌بار مصرف اجباری شده و از این پس اگربخواهید از کارتی به کارت دیگر پول انتقال دهید، خرید اینترنتی انجام دهید، قبضیرا بپردازید و یا شارژ بخرید، باید از رمز دوم یک‌بار مصرف استفاده کنید.

علت اجبار در گرفتن رمز دوم 

پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرارگرفته اما مشکلات امنیتی را هم برای کاربران ایجاد کرده‌است. بانک مرکزی برایجلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت‌ این پرداخت‌ها، مدتی است اعلام کردهبانک‌ها با در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلیدر تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند؛رمزی که یک‌بار مصرف است.

درباره ما

شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات کهکشان به عنوان یکی از کانون های مهم تولید نرم افزار در صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک مطرح بوده و به منظور خدمت به پیشرفت تکنولوژی در این حوزه با همراهی مدیران و متخصصان داخلی در تمامی علوم مرتبط در این مسیر فعال است. این شرکت در سال 1398 موفق به اخذ مجوز پرداخت یاری از شرکت شاپرک (بانک مرکزی) شد و مفتخر است که می تواند به عنوان یکی از شرکت های با سابقه در حوزه پرداخت به ارائه خدمات درگاه پرداخت اینترنتی سیزپی برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام نماید.

پذیرندگان حقوقی
پذیرندگان حقیقی
تعداد کل پذیرندگان